POLONYA ÇALIŞMA VİZESİ İZMİR

POLONYA ÇALIŞMA VİZESİ İZMİR

Birçok kişi yurt dışında çalışmak ister hem ekonomi bakımından hem de iş imkanı bakımından yurt dışında çalışmak size avantaj sağlar bu nedenle çoğu kişi polanya çalışma vizesi nasıl alınır? Sorusunu merak etmektedir.

POLONYA ÇALIŞMA VİZESİ İZMİR D Tipi Ulusal Vize olarak geçen vize türü olup Polonya’da bulunan herhangi bir firmada çalışabilmeniz amacıyla orada oturum hakkı kazanabilmeniz için başvuru yapmanız gereken uzun süreli kullanımı olan D tipi ulusal vize kategorisinde yer almaktadır. Polonya Çalışma vizesi almak için konsolosluk tarafından yürütülen ve Schengen vizesi olarak geçen bir vize türüdür. Bu vize işlemleri sizi zorlayacağı için bu doğrultuda profesyonel bir destek almanız gerekmektedir. Özellikle uzman desteği sayesinde özellikle konsolosluklarda vize başvurunuzun sonucu amacıyla daha sağlıklı olacağını belirtmeliyiz. Polonya çalışma vizesi birçok açıdan davetiye, banka hesap dökümü başvuru formu başta olmak üzere daha birçok evrakın eksiksiz ve doğru bir şekilde olması vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması açısından önemlidir.

Polonya Çalışma Vizesi Kimler Başvuru Yapabilir?

POLONYA ÇALIŞMA VİZESİ İZMİR olarak Polonya çalışma vizesi alabilmek için öncelikle anlaşma sağlanmış veya herhangi bir bağlantısı olan konsolosluğun da belirlemiş olduğu şartları taşımak gerekir. Bunun dışında daha önce de Polonya’da, Türkiye’de veya herhangi bir yurt dışında suç unsurunda bulunmamış kişilerin nitelikli kendinize ait bir pasaporta sahip olan herkes Polonya göç yasasına uygun olan herkes başvuru Polonya çalışma vizesi almak için başvuru yapabilmektedir.

Polonya Çalışma Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Polonya çalışmak vizesi almak için gerekli olan belgeler aşağıdaki gibidir;

 • Pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Vize başvuru formu
 • 2 adet fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş olan biometrik orijinal fotoğraf)
 • Evli olanlar evlilik cüzdan fotokopisi
 • 000 euro teminatla seyahat sağlık sigortası
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler
 • Tur satın alanlar için de tur program kiti ibraz etmeleri gerekmektedir
 • Güncel banka hesap dökümü
 • Tam tekmil Nüfus Kayıt Örneği
 • İş yeriniz tarafından size verilen Davetiye
 • Polonya’daki firma iş vereniniz tarafından yapılan İş sözleşmesi
 • İş yerinin ekonomik durumunu gösteren belgeler
 • Türkiye’de bulunan mal varlığı belgeleri
 • Polonya’da çalışacak olan kişinin işin gereklerini göstermek amacıyla gereklli olan yetkinlikte olduğunu gösteren belgeler bunun içinde diploma, kurs sertifikaları başta olmak üzere ilgili iş alanına dair olan önceki iş deneyimlerini gösteren belgeler vb.
 • Polonya’daki işveren tarafından Çalışma Bakanlığı Bölge Müdürlüğü’ne gönderdiği “sorumluluk beyanı”
 • Polonya’da yer alan işveren arasında yapılan tüm İş sözleşmesi fotokopisi
 • Polonya çalışma bakanlığından da alınan çalışma izni belgesi
 • Otel rezervasyonları
POLONYA ÇALIŞMA VİZESİ İZMİR
POLONYA ÇALIŞMA VİZESİ İZMİR

Polonya Çalışma Vizesi İle Neler Yapabilirsiniz?

POLONYA ÇALIŞMA VİZESİ İZMİR olarak Polonya D tipi ulusal çalışma vizesi ile birden fazla işlem yapmanız mümkün. Vizeniz onaylandıktan sonra da Polonya’da yer alan göçmenlik bürosundan özellikle oturum kartınız için de başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Herhangi oturum için vize de aldığınız zaman orada bulunan yetkililer size karşı çıkmayacaktır. Bu vizeyi aldıktan sonra ise ilk bir yıl içinde Türkiye ve Polonya arasında vize sorununa hiçbir şekilde takılmadan seyahat edebileceksiniz.

Aynı zamanda bu pasaport sayesinde ülkemizden vize talep etmeyen ülkelere de seyahat edebileceksiniz. Ancak sonraki yıl için de tekrar oturum uzatma işleminden sonra Polonya oturum vizeniz sayesinde diğer birçok Avrupa ülkesine herhangi bir vize kontrolüne takılmadan da pasaport ile seyahat edebileceksiniz.

Polonya Çalışma Vize Ücretleri Ne Kadardır ?

Polonya’da çalışmak isteyen kişiler öncelikle Polonya konsolosluğuna başvuru yapması gerekir. Burada yapılan başvurular için Polonya Konsolosluk vize harcı 90 dolar olup bu da Türk lirasıyla bugün 1000 küsür liraya denk gelmektedir. Bunun yanı sıra başvuru merkez ücreti olarak 13, 5 euro ve zorunlu seyahat sağlık sigortası ücreti sayesinde 10 euro olarak belirlendi.

Burada yer alan ücretlere aynı zamanda katma değer vergisi de dahil olarak hesaplanmıştır. Kalabalık gruplar halinde yapılacak çalışma vizesi başvuruları için firmamız tarafından sunulan vize şartlarına uygun olarak uygun fiyatlı Polonya çalışma vizesi alabileceksiniz. Birçok açıdan çalışma vizesi alabilmek için firmamız yetkililerine danışabilirsiniz. Tüm bu ücretler sayesinde içiniz rahat bir şekilde Polonya’da çalışmaya başlayabileceksiniz.

Polonya çalışma vizesi kaç gün içinde sonuçlanır sorusuna 15 gün içinde veya 1 ay içinde sonuçlanabilmektedir. Kısa bir sürede Polonya çalışma vizesi almak için firmamız yetkilileri görüşebilirsiniz bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

LİTVANYA ÇALIŞMA VİZESİ İZMİR
LİTVANYA ÖĞRENCİ VİZESİ İZMİR
POLONYA ÇALIŞMA VİZESİ İZMİR
POLONYA ÖĞRENCİ VİZESİ İZMİR
KANADA ÇALIŞMA VİZESİ İZMİR
KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ İZMİR

Uçak Bileti